sevenindusrial

sevenindusrial

از بین بردن بوی ماهی از یخچال

دوشنبه شانزدهم 12 1400

بسیاری از مردم عاشق خوردن ماهی هستند، اما بوی ماهی در یخچال بسیار ناخوشایند است و در واقع می تواند سایر غذاها را آلوده کند. کلید خلاص شدن از شر بوی ماهی در یخچال این است که یخچال را خالی کنید، همه چیز را کاملا تمیز کنید و از محصولاتی برای جذب بوهای باقی مانده استفاده کنید. با این حال، جلوگیری از بوی ماهی همیشه ساده‌ترین راه است، و می‌توانید این کار را با در بسته نگه‌داشتن همه ظروف و کیسه‌ها و با استفاده از مواد اولیه قبل از خراب شدن انجام دهید. در ادامه روش از بین بردن بوی ماهی از یخچال را ارائه خواهیم داد.

یخچال را خالی کنید

تمام مواد غذایی را از یخچال و فریزر خارج کنید. ساده ترین راه برای تمیز کردن کامل یخچال زمانی است که یخچال خالی است. تمیز کردن فریزر نیز مهم است، زیرا هوای یخچال و فریزر یکسان است، به این معنی که بوی ماهی می‌تواند به فریزر نیز نفوذ کند. برای حفظ غذا در حین کار، می توانید:

آن را در کولرهایی با کیسه یخ نگهداری کنید

آن را به یخچال دوست یا همسایه منتقل کنید

اگر به اندازه کافی سرد است آن را بیرون بگذارید

غذاهای فاسد را دور بریزید

غذای آلوده یا فاسد را دور بریزید. برای اطمینان از عدم بازگشت بوی ماهی یا بوی بد دیگر وقتی یخچال تمیز است، منبع بو را پیدا کنید و آن را بیرون بیندازید. در حالی که در حال انجام آن هستید، هر غذایی که خراب، کپک زده یا فاسد شده را دور بریزید.

هر لقمه غذا را در یخچال بو کنید تا بوی ماهی را نیز بررسی کنید. اقلامی که به درستی مهر و موم نشده بودند و به درستی ذخیره نشده بودند، می توانستند بو را جذب کنند. هر چیزی که بوی ماهی می دهد را دور بریزید.

یخچال را از برق بکشید

یخچال را از برق بکشید. خلاص شدن از شر بوی ماهی در یخچال به معنای تمیز کردن و تهویه جدی است و شما نمی خواهید در حین انجام این کار برق را هدر دهید. بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف برق این است که پس از تمام شدن مواد غذایی، یخچال خود را از برق بکشید. باز بودن بیش از اندازه درب یخچال باعث میشود به موتور فشار زیادی وارد شود و در نهایت چاره ای جز مراجعه به نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ شمال تهران و سایر تعمیرگاه های نزدیک محل زندگی برای رفع مشکل یخچال ندارید. لذا در همین مرحله ساده به افزایش عمر یخچال دقت داشته باشید.

وقتی یخچال را خاموش کردید، مطمئن شوید که درها را باز بگذارید تا کاملاً یخ زدایی شود، در غیر این صورت ممکن است کپک بزنید. 

قفسه ها را از یخچال خارج کنید

کشوها، قفسه ها و قفسه ها را بردارید. بوی ماهی می‌توانست تمام یخچال را فرا بگیرد و بهترین راه برای از بین بردن آن تمیز کردن تمام سطوح است. کشوها، قفسه‌ها و قفسه‌های یخچال قابل جابجایی هستند و اگر خارج از یخچال باشند، تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان‌تر خواهد بود.

برای دور نگه داشتن این موارد، آنها را روی پیشخوان یا بالای یخچال قرار دهید تا زمانی که برای مقابله با آنها آماده باشید. سعی کنید مرتب بمانید و آنهایی را که تمیز کرده اید با قرار دادن دوباره در یخچال جدا کنید

یخچال را با مواد شوینده بشویید

یخچال را با آب و صابون تمیز کنید. یک سطل را با آب داغ پر کنید. همانطور که آب جاری است، حدود پنج قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. آب را به اطراف بچرخانید تا کف ایجاد شود. یک اسفنج یا پارچه را در آب و صابون فرو کنید. مقدار اضافی آن را فشار دهید و هر اینچ از سطح داخلی یخچال و فریزر را با محلول آب و صابون تمیز کنید.

در حین تمیز کردن، اسفنج را مرتباً خیس کنید و بچرخانید.

یخچال را ضد عفونی کنید

وقتی کارتان تمام شد، یک سطل را با آب معمولی پر کنید. از یک اسفنج تمیز برای پاک کردن سطوح با آب تمیز استفاده کنید.

یک محلول پاک کننده ضد عفونی کننده را مخلوط کنید. تعدادی محلول تمیز کننده وجود دارد که می توانید برای تمیز کردن یخچال خود از آنها استفاده کنید و بیشتر آنها محصولات تمیز کننده خانگی هستند. بسته به آنچه در دسترس دارید و ترجیحات شما، می توانید در یک سطل مخلوط کنید:

مقدار مساوی آب و سرکه سفید

½ فنجان (118 میلی لیتر) سفید کننده مخلوط شده با 1 گالن (3.8 لیتر) آب

جوش شیرین را با مقدار کافی آب مخلوط کنید تا خمیری به دست آید

1 لیتر (946 میلی لیتر) آب مخلوط با ¼ فنجان (55 گرم) جوش شیرین و چند قطره مایع ظرفشویی

یخچال و فریزر را ضد عفونی کنید. یک اسفنج یا پارچه را در محلول تمیز کننده خود فرو کنید. مازاد را از بین ببرید. داخل یخچال و فریزر، کناره ها، بالا، پایین و هر قفسه، سینی و سایر سطوح را پاک کنید. اسفنج را مرتباً در محلول تمیز کننده فرو کنید تا اشباع بماند.

وقتی کارتان تمام شد، یک سطل تمیز را با آب پر کنید. سطوح را با آب ساده پاک کنید تا پاک کننده اضافی پاک شود.

داخل یخچال را کامل خشک کنید

سطوح را با حوله خشک کنید. برای پاک کردن تمام سطوح داخلی یخچال و فریزر از یک پارچه میکروفیبر خشک، پارچه یا حوله استفاده کنید. این به جلوگیری از ایجاد لکه های آب کمک می کند و روند خشک شدن در هوا را سرعت می بخشد.

یخچال و فریزر را هوا دهید. وقتی یخچال و فریزر کاملاً تمیز شد و با آب پاک شد، درها را باز بگذارید و اجازه دهید هوا خارج شوند. ممکن است لازم باشد درها را به چیزی نزدیک ببندید تا در موقعیت باز قرار بگیرند. یخچال و فریزر را حداقل دو ساعت و در صورت امکان تا دو روز هوا دهید.

کشوها را ضد عفونی کنید

کشوها، قفسه ها و قفسه ها را تمیز و ضدعفونی کنید. برای کشوها، قفسه‌ها و قفسه‌هایی که برای بقیه قسمت‌های یخچال استفاده کردید، همین روند را دنبال کنید. با تمیز کردن سطوح با مخلوط آب و صابون شروع کنید و سپس آنها را با آب پاک کنید. سطوح را با محلول ضد عفونی کننده و سپس با آب پاک کنید. در نهایت اجزا را زیر آب جاری بشویید.

وقتی کارتان تمام شد، کشوها، قفسه ها و قفسه ها را کنار بگذارید تا در هوا خشک شوند. در حالی که هوا خارج می شود آنها را بیرون از یخچال بگذارید.

قفسه ها را داخل یخچال قرار دهید

یخچال را جمع کرده و وصل کنید. هنگامی که یخچال و فریزر زمان کافی برای هواگیری داشتند، کشوها، قفسه ها و قفسه ها را به موقعیت اولیه خود برگردانید. دستگاه را دوباره به برق وصل کنید و بگذارید خنک شود.

اکثر یخچال ها قبل از اینکه در دمای کارکرد صحیح قرار گیرند به حدود شش ساعت و قبل از آماده شدن برای غذا تا 24 ساعت زمان نیاز دارند.

بوگیر داخل یخچال قرار دهید

مواد جاذب بو را در یخچال و فریزر قرار دهید. یک جاذب بو به از بین بردن هر گونه اثر بوی ماهی که ممکن است همچنان باقی بماند کمک می کند. به محض اینکه دوباره آن را روشن کردید، جاذب بو را در یخچال قرار دهید. قبل از تعویض غذا، درها را ببندید و جاذب بو را به مدت 24 ساعت داخل آن بگذارید. جاذب های بو که می توانید استفاده کنید عبارتند از:

جوش شیرین را روی دو بشقاب بزرگ پاشید. یک بشقاب را در یخچال و یکی را در فریزر قرار دهید.

دو کاسه پر از تفاله قهوه تازه. یک کاسه را در یخچال و فریزر قرار دهید.

ورقه های روزنامه مچاله شده و در فضای باز یخچال و فریزر قرار می گیرد.

کاسه های پر از زغال چوب سبک تر بدون مایعات. یک کاسه را در یخچال و یکی را در فریزر قرار دهید.

غذاها را با ظروف در بسته داخل یخچال فریزر قرار دهید

غذاها را به یخچال و فریزر سرد برگردانید. پس از 24 ساعت، بوگیر را از یخچال و فریزر بیرون بیاورید. غذایی را که ذخیره کرده اید به یخچال برگردانید. هنگامی که یخچال مرتب شد، می توانید یک کاسه یا بشقاب جوش شیرین یا تفاله قهوه را دوباره داخل یخچال قرار دهید.

اگر همچنان از جوش شیرین یا تفاله قهوه به عنوان جاذب بو در یخچال استفاده می کنید، هر ماه جاذب بو را با یک دسته تازه جایگزین کنید.

جلوگیری از ایجاد بوی ماهی در یخچال

جلوگیری از بوهای آینده چند راه وجود دارد که می توانید یخچال خود را تمیز و بدون بو نگه دارید و یکی از مهم ترین آنها این است که فوراً مواد ریخته شده را تمیز کنید. همچنین باید از غذاها قبل از خراب شدن استفاده کنید و به محض اینکه غذاها شروع به از بین رفتن کردند آن ها را دور بریزید. یکی دیگر از عناصر مهم در مبارزه با بوی بد یخچال، نگهداری صحیح غذاها است:

باقیمانده غذا را در ظروف دربسته نگهداری کنید

غذاهای باز مانند ماهی و گوشت را به ظروف بدون هوا یا کیسه های قابل مهر و موم انتقال دهید

مطمئن شوید که همه درب ها به درستی محکم شده اند

کیسه‌های فریزر و سایر کیسه‌ها را قبل از نگهداری به‌درستی ببندید

منبع: wikihow

(0) نظر

ساختار مخزن انبساط بسته چگونه است؟

چهارشنبه بیست و هفتم 11 1400

ساختار مخزن انبساط بسته برخلاف منابع باز کاملا سرپوشیده بوده و هیچگونه تبادل هوایی با بیرون ندارند. این منابع در انواع مختلفی دسته بندی شده و کاربردهای متفاوتی دارند. مهم ترین ویژگی این منبع استفاده از بالشتک و تیوب های حاوی گاز ازت می باشد و از این طریق فشار مورد نیاز برای هدایت آب تامین می گردد. در ادامه ساختار منبع و مخزن انبساط بسته را بررسی و مزایا و معایب و کاربرد آنها را معرفی می کنیم.

مخزن انبساط بسته چیست؟

مخزن و منبع انبساط بسته به نوع خاصی از مخازن فلزی گفته میشود که دارای جداره های بسیار مقاوم و ضخیم بوده و با فضای بیرون در ارتباط مستقیم نمی باشد. برای ساخت منبع انبساط در این نوع منبع از بالشتک های هوا یا گاز ازت استفاده میشود. گاز موجود در این منابع منجر به ایجاد فشار به آب شده و تعادل را در سیستم گرمایشی و سرمایشی فراهم می کند. به منظور فراهم ساختن تعادل در سیستم های گرمایشی و سرمایشی و پکیج ها، منبع انبساط بسته در ارتفاع بالاتر از این تجهیزات باید قرار گیرد.

ساختار مخزن انبساط بسته

مخازن انبساط مورد استفاده در صنعت را می توان بر اساس فاکتورهای مختلفی دسته بندی کرد. یکی از مهم ترین پارامترها برای دسته بندی آنها، ساختار و نوع گاز داخل آن است. بر همین اساس دو نوع مخزن انبساط بسته وجود دارد که عبارتند از:

مخزن انبساط قابل تنظیم

ساختار مخزن انبساط بسته قابل تنظیم از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش حاوی گاز ازت بوده و در قسمت دیگر آن آب قرار میگیرد. در این مخزن از شیرهای تخلیه و ورودی برای تنظیم مقدار گاز استفاده میشود. با افزایش دما و بالا آمدن حجم آب درون منبع، گاز موجود در منبع کاهش پیدا می کند. به طوریکه، اگر حجم آب بیش از اندازه استاندارد شود، در این صورت گاز موجود در منبع از طریق شیر تخلیه خارج شده و تعادل برقرار میشود.

ساختار مخزن انبساط تیوپی

مهم ترین ویژگی در ساختار مخزن انبساط بسته تیوپی، استفاده از چند تیوپ درون منبع می باشد. این تیوپ که حاوی آب است، باعث میشود فضای درون منبع به دو بخش تقسیم شود به طوریکه در قسمت بیرونی لایه هوا قرار میگیرد. با افزایش فشار حجم آب فشار زیادی به تیوپ وارد شده و حجم آن بیشتر میشود. با افزایش بیش از اندازه فشار درون مخزن، شیر خروجی منبع باز شده و آب تخلیه میشود.

توجه داشته باشید که این تیوپ ها پلاستیکی بوده و احتمال سوراخ شدن آنها وجود دارد.

بر اساس ساختار مخزن انبساط بسته و تیوپی یا قابل تنظیم بودن آن، در ظرفیت های گوناگونی این تجهیزات ارائه میشوند. از رایج ترین ظرفیت های ارائه شده برای این منابع می توان به 50، 60، 80، 100، 150، 200 و 300 و 500 لیتر می باشد. توجه داشته باشید که با توجه به تعداد طبقات و واحدهای ساختمان ظرفیت مناسب انتخاب میشود. به عنوان مثال، برای ساختمان 4 طبقه تک واحدی منبع انبساط بسته با ظرفیت 50 تا 80 لیتر گزینه های ایده آلی به شمار می روند.

کاربرد مخزن انبساط بسته

با توجه به تاثیر بسیار زیاد مخزن انبساط بسته بر فراهم ساختن تعادل درون منبع، کاربردهای گسترده ای برای آنها وجود دارد. از مهم ترین موارد کاربرد مخزن انبساط بسته می توان به نصب در موتورخانه ها اشاره نمود. کاربرد منبع انبساط بسته به این صورت است که یک تیوپ در داخل منبع تحت فشار قرار دارد، با گاز نیتروژن یا هوا داخل منبع و فضای پشت تیوپ را پر می کنند و در اثر فشار این هوای فشرده پشت تیوپ آب درون لوله ها با فشار کافی جریان می یابد. این تیوپ میان منبع فلزی و فلنج محکم شده و موجب آب بندی منبع انبساط بسته نیز می گردد.


با استارت پمپ ، آب پر فشار ضمن تامین جریان آب مصرفی یعد از بستن شیر توسط مصرف کننده تا زمان رسیدن فشار داخل لوله ها و منبع تحت فشار به فشار ماکسیمم ( مثلا ۴ بار ) که قبلا روی فشار سنج یا pressure switch ست شده است به پمپاژ ادامه می دهد. اگر مصرف کننده دیگری شیر آب را باز کند اگر میزان آبی که نیاز دارد کم باشد و خروج آب ذخیره شده در منبع تحت فشار باعث رسیدن فشار داخل شبکه به فشار مینیمم نگردد پمپ روشن  نخواهد شد. حال اگر میزان آب مصرف شده باعث افت فشار مثلا تا نقطه مینیمم گردد ، جریان برق پمپ به کمک فشارسنج برقرار شده و پمپ استارت خواهد خورد. حال هر چه مخزن تحت فشار حجم آب ذخیره بیشتری داشته باشد ( بزرگتر باشد ) تعداد دفعات استارت و استاپ پمپ کاهش یافته که باعث افزایش عمر پمپ ، مخزن تحت فشار و همچنین کاهش مصرف برق می گردد.

 

 

(0) نظر
X